Jak přežít stěhování v letním vedru
Volba vhodného termínu ke stěhování bytů v Praze je klíčovou záležitostí a jednou z podstatných věcí k úspěšnému završení této náročné akce. Z tohoto důvodu se vyplácí uskutečnit stěhování na podzim nebo na jaře, kdy venku panují optimální teploty pro fyzický pohyb. Nepotřebujeme se v této době převlékat do zimních bund, v nichž je nám v interiéru horko, a ani nemusíme řešit letní tropy. Ne vždy si ale termín stěhovací akce můžeme vybrat dle vlastní svobodné vůle, a tak se stává, že se musíme vystěhovat i v červenci, v době dovolených. Již koncem června však mohou udeřit tropická vedra, a tehdy se tento proces mění ve stresující problém. Jak si počínat, abychom tuto situaci zvládli a neodnášeli to na svém vlastním zdraví?
Pozor na úžeh – úžeh je přehřátí mozkové tkáně od přímého působení slunečních paprsků, a to se stává hlavně tam, kde lidé nenosí pokrývku hlavy a pobývají venku na Slunci příliš dlouhou dobu. Nezapomínejte proto pořídit si kšiltovku nebo třeba slaměný klobouk a pohybovat se venku na sluníčku co nejméně. Zvláště nebezpečné je to pro malé děti, a máte-li doma malá zvířata, například morčata nebo křečky, nenechávejte je na přímém slunci http://www.kafe.cz/krasa-a-zdravi/pozdrav-slunci-krok-za-krokem-cvicte-jej-a-nemusite-do-posilovny-34962.aspx raději vůbec a převážejte je v rámci stěhování pokud možno v klimatizovaném voze, nebo alespoň s otevřeným oknem.
Přehřátí organismu může nastat neočekávaně – zřejmě jste již někdy někde zaslechli informaci, že nesmíte ponechávat zvířata ani děti samotné v autě na parkovišti v letním období, protože kabina vozu se v této době mění v saunu, a již po několika minutách tu může dojít k úmrtí. Nebezpečné je to ale i ve vyhřátém bytě, kde se navíc pohybujete a vykonáváte fyzickou námahu. Snažte se v tomto prostředí zdržovat co nejméně a využijte veškerých prostředků pro ochlazování těla vlažnými (nikoli studenými) nápoji, přenosným ventilátorem, sprchou nebo únikem do sklepních prostor, kde bývá chladněji.